Skip to content
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler arrow Defav 21. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
Defav 21. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı Yazdır E-posta

DEFAV 21. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV) 21. Olağan Genel Kurul Toplantısı Kadıköy Gündüz Aybay Denizcilik Merkezi’nde 16 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirildi.

Toplantıda 20. Genel Sekreteri Kapt. Baybora Yıldırım’ın açılışı yapmasının ardından Genel Kurul Divan seçimi yapıldı. Buna göre Müh. Atilla Çiftçigüzeli Divan Başkanı, Müh. Erkan Dereli Divan Kurulu Başkan Yardımcısı, Kapt. Yaşar Biber ve Müh. Ahmet Hamza ise Üye olarak belirlendi.

Divan Başkanı Müh. Atilla Çiftçigüzeli'nin kısa konuşmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Genel kurul gündeminin kabulünün ardından, Divan Kuruluna imza yetkisi verildi.

Toplantıda ilk olarak 20. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Sarıoğlu bir açılış konuşması yaptı.

Daha sonra kardeş sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine söz verildi. Sırasıyla; Kılavuz Kaptanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akpınar, İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Baybora Yıldırım, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği Muhasip Üyesi Koray Karagöz, TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Feramuz Aşkın, İTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Bülend Temur, Bahçeşehir Üniversitesi Türk Boğazları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Saim Oğuzülgen, Türkiye Denizcilik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Dereli geçtiğimiz dönem yönetim kuruluna teşekkür ederek yeni göreve gelecek yönetim kuruluna başarılar dilediler.

Daha sonra İTÜ Rektörü Adına Prof. Dr. Ahmet Ergin, İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Salim Söğüt İle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemallettin Şevli ve son olarak da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müşteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka iyi dileklerini ilettikleri konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Daha sonra raporların okunmasına geçildi. Toplantıda Çalışma Raporunu 20. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kapt. Cengiz Karabüber, Mali Raporu 20. Dönem Muhasip Üyesi Müh. İlker Meşe ve Denet Raporunu Kapt. Alev Tunç okudu. Raporların okunmasının ardından, raporların müzakeresine geçildi. Tüm raporlar oybirliği ile kabul edildi.

Son olarak yeni Yönetim ve Denetim kurullarının seçimine geçildi. Seçimler kapalı oylama sistemiyle yapıldı.

Verilen bir kokteyl ile toplantı sona erdi.

16 Ocak 2016 tarihinde, DEFAV’ın işletmesini yürüttüğü İTÜ Denizcilik Fakültesi Binali Yıldırım Öğrenci Yurdu’nda gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu Toplantısı'nda görev dağılımı yapıldı. Buna göre; Müh. Bülend Temur Yönetim Kurulu Başkanı, Kapt. Can Kıraç İkinci Başkan, Kapt. Cengiz Karabüber Genel Sekreter, Kapt. İlyas Murtezaoğlu Muhasip Üye, Müh. Yılmaz Onur, Kapt. Mustafa Balmuk ve Kapt. Baybora Yıldırım ise üye olarak belirlendi.

 

YURT ÖN BAŞVURU FORMU

Banka Hesap Bilgilerimiz


DEFAV
Sosyal Hizmetler ve Tic. A.Ş.


Garanti Bank. Tuzla Sahil Şb.

Şube Kodu: 1022 6299336

IBAN
TR87 0006 2001
0220 0006 2993 36

DENİZCİLİK FEDERASYONU

Üye Girişi

Üye Girişi