Skip to content
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler arrow GADEM Mini Müze ve Arşiv Çalışmalarına Katkıda Bulunanlara Teşekkür Belgeleri Takdim Edildi
GADEM Mini Müze ve Arşiv Çalışmalarına Katkıda Bulunanlara Teşekkür Belgeleri Takdim Edildi Yazdır E-posta

Gündüz Aybay Denizcilik Merkezi (GADEM)’nde, çalışmaları başlatılan mini müze ve ticaret denizciliği arşiv çalışmalarına katkıda bulunan mezunlara teşekkür belgeleri takdim edildi.

Türk ticaret denizciliğinin arşivi, bilgi ve belge bankasını oluşturma çalışmaları, Kapt. Namık Assena, Kapt. Engin Yücel, Dr. Murat Koraltürk ve Ali Bozoğlu’ndan oluşturulan komisyon tarafından yürütülmüş, ticaret denizciliği konusunda önemli arşive sahip rahmetli Orhan Kızıldemir ve rahmetli Eser Tutel’in arşivlerinin birer örneği bu çalışma bünyesinde GADEM’e getirilmiştir.

GADEM’de ticaret denizciliği ile ilgili obje ve belgelerin sergilenebileceği vitrin dolaplar alınmış ve mini müzenin oluşturulması yolunda adımlar atılmıştır.

Dünya denizlerinde ve okyanuslarda yıllarca Türk bayrağını dalgalandırmış olan ve her Çarşamba GADEM’de bir araya gelen mezunlar, sağlamış oldukları materyal desteği dolayısıyla ve yine arşiv oluşturulması yolunda yaptıkları çalışmalar dolayısıyla Ali Bozoğlu ve Dr. Murat Koraltürk teşekkür belgelerini İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı Genel Koordinatörü Kapt. Engin Yücel’in elinden aldılar.

Çalışmalarına devam edilen mini müze ve deniz ticaret arşivine katkı ve katılımlarınızı bekliyoruz.

 

YURT ÖN BAŞVURU FORMU

Banka Hesap Bilgilerimiz


DEFAV
Sosyal Hizmetler ve Tic. A.Ş.


Garanti Bank. Tuzla Sahil Şb.

Şube Kodu: 1022 6299336

IBAN
TR87 0006 2001
0220 0006 2993 36

DENİZCİLİK FEDERASYONU

Üye Girişi

Üye Girişi